EL240A20-12
DigiKeys varenummer
CC2524-ND
Producenter
Producentens varenummer
EL240A20-12
Beskrivelse
SSR RELAY SPST-NO 20A 24-280V
EDA/CAD-modeller
EL240A20-12 Modeller
Kategori
Spænding - Input
10 – 14VDC
Mfr
Spænding - Belastning
24 V ~ 280 V
Serie
Belastningsstrøm
20 A
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,187"/0,250"
Driftstemperatur
-30°C – 80°C