EL240A10-05
EL240A10-05
Relay Basics - Another Teaching Moment | DigiKey Electronics
EL240A10-05
DigiKeys varenummer
CC1774-ND
Producenter
Producentens varenummer
EL240A10-05
Beskrivelse
SSR RELAY SPST-NO 10A 24-280V
Producentens standard leveringstid
8 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Solid State Fotokoblet relæ (fotorelæ) SPST-NO (1 Form A) Modul
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EL240A10-05 Modeller
Kategori
Spænding - Input
4 – 8VDC
Mfr
Spænding - Belastning
24 V ~ 280 V
Serie
Belastningsstrøm
10 A
Emballage
Bulk
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,187"/0,250"
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-30°C – 80°C