EL100D20-05
DigiKeys varenummer
172-EL100D20-05-ND
Producenter
Producentens varenummer
EL100D20-05
Beskrivelse
SSR RELAY SPST-NO 20A 3-100V
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Solid State Fotokoblet relæ (fotorelæ) SPST-NO (1 Form A) Modul
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
EL100D20-05 Modeller
Kategori
Spænding - Belastning
3 V ~ 100 V
Mfr
Belastningsstrøm
20 A
Serie
Modstand i on-tilstand (maks.)
13 mOhms
Emballage
Bulk
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-30°C – 80°C
Monteringstype
Chassismontering
Pakke/hus
Relætype
Fotokoblet relæ (fotorelæ)
Leverandørs enhedspakning
Modul
Kredsløb
Godkendelsesagentur
CE, cURus, TUV
Udgangstype
DC
Grundlæggende varenummer
Spænding - Input
4 – 8VDC