DR22C60D27VJ
DigiKeys varenummer
172-DR22C60D27VJ-ND
Producenter
Producentens varenummer
DR22C60D27VJ
Beskrivelse
SSR RELAY, DIN RAIL MOUNT 22.5MM
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Solid State Fotokoblet relæ (fotorelæ) SPST-NO (1 Form A)
Kategori
Udgangstype
AC, Nulgennemgang
Mfr
Spænding - Input
4 – 32VDC
Serie
Spænding - Belastning
48 V ~ 600 V
Emballage
Bulk
Belastningsstrøm
27 A
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Fjederterminal
Monteringstype
DIN-skinne
Driftstemperatur
-40°C – 80°C