GHXS030A120S-D1E
DigiKeys varenummer
1560-1149-5-ND
Producenter
Producentens varenummer
GHXS030A120S-D1E
Beskrivelse
BRIDGE RECT 1P 1.2KV 30A SOT-227
Producentens standard leveringstid
22 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Brokoblet ensretter Enkeltfase Siliciumcarbid Schottky 1.2 kV Chassismontering SOT-227
Kategori
Spænding - Fremløb (Vf) (maks.) @ If
1.7 V @ 30 A
Producenter
SemiQ
Strøm - Lækstrøm @ Vr
200 µA @ 1200 V
Emballage
Rør
Driftstemperatur
-55°C – 175°C (TJ)
Varestatus
Aktiv
Monteringstype
Chassismontering
Diodetype
Enkeltfase
Pakke/hus
SOT-227-4, miniBLOC
Teknologi
Siliciumcarbid Schottky
Leverandørs enhedspakning
SOT-227
Spænding - Peak, omvendt (maks.)
1.2 kV
Grundlæggende varenummer
Strøm - Gennemsnit ensrettet (Io)
30 A