RPS240-24-CU
DigiKeys varenummer
4106-RPS240-24-CU-ND
Producenter
Producentens varenummer
RPS240-24-CU
Beskrivelse
AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Producentens standard leveringstid
14 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC eller DC DIN-skinne strømforsyning 1 Output 24V 10A
Kategori
Strøm - Output (maks.)
10A
Producenter
Selec Controls USA Inc.
Effekt (Watt)
240W
Serie
Spænding - Isolering
4 kV
Emballage
Boks
Applikationer
Industri, ITE (kommerciel)
Varestatus
Aktiv
Effektivitet
93%
Inputtype
AC eller DC
Driftstemperatur
-25°C – 70°C (med reduktion)
Antal output
1
Funktioner
Justerbart output, PFC, Universalindgang
AC-spænding - Input
90 – 264VAC
Størrelse/dimension
5,12" L x 1,97" B x 5,35" H (130,0mm x 50,0mm x 136,0mm)
DC-spænding - Input (min.)
127V
Godkendelsesagentur
CE, cULus
DC-spænding - Input (maks.)
370V
Standardnummer
62368-1; UL 508
Spænding - Output 1
24V