KG10.6101.105
DigiKeys varenummer
486-3018-ND
Producenter
Producentens varenummer
KG10.6101.105
Beskrivelse
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL
Producentens standard leveringstid
9 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Strømindgangsstik Koblingsstik, Hanblade - Modul IEC 320-C14 Panelmontering, Snap-in
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
KG10.6101.105 Modeller
Kategori
Indeholder sikring
Ja (Sikring ikke inkluderet)
Producenter
SCHURTER Inc.
Monteringstype
Panelmontering, Snap-in
Serie
Terminering
Quick-konnekt - 0,189" (4,8mm)
Emballage
Bulk
Funktioner
Spændingsvælger
Varestatus
Aktiv
Sikringsholder, skuffe
Skuffe sælges separat
Stikforbindelse udformning
IEC 320-C14
Paneludstansning-dimensioner
Rektangulær - 27,50mm x 80,00mm
Stikforbindelse type
Koblingsstik, Hanblade - Modul
Paneltykkelse
0,059" (1,50mm)
Nominel strøm - Enhedsindgang
10A
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Nominel spænding - Enhedsindgang
250VAC