XB4BK125B5
DigiKeys varenummer
4008-XB4BK125B5-ND
Producenter
Producentens varenummer
XB4BK125B5
Beskrivelse
SWITCH SELECT 2POS DPST 6A 120V
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Selektorkontakter 2 positioner DPST-NO/NC 6A (AC), 550mA (DC) 120 V Panelmontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
XB4BK125B5 Modeller
Kategori
Oplysning
Oplyst
Producenter
Schneider Electric
Oplysningstype, farve
LED, Orange
Serie
Oplysningsspænding (nominel)
24VAC/DC
Emballage
Boks
Monteringstype
Panelmontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Skrueterminal
Type
Standard
Paneludstansning-dimensioner
Cirkulær - 22,00mm diam.
Kredsløb
DPST-NO/NC
IP (Ingress Protection)
IP66/IP67/IP69/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Antal positioner
2
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Switch-funktion
On-Off, Off-On
Mekanisk levetid
1000000 cyklusser
Strømklassificering (AMPS)
6A (AC), 550mA (DC)
Elektrisk levetid
1000000 cyklusser
Spændingsklassifikation - AC
120 V
Godkendelsesagentur
BV, CSA, DNV, GL, LROS, UL
Spændingsklassifikation - DC
125 V