RSB1A120JD
DigiKeys varenummer
4008-RSB1A120JD-ND
Producenter
Producentens varenummer
RSB1A120JD
Beskrivelse
HARMONY, INTERFACE PLUG-IN RELAY
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ SPDT (1 Form C) 12VDC Spole Til fatning
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RSB1A120JD Modeller
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Mfr
Termineringsudformning
Plug-in
Serie
Frigøringsniveau-spænding
1,2VDC
Emballage
Boks
Driftstid
20 ms
Varestatus
Aktiv
Frakoblingstid
20 ms
Monteringstype
Driftstemperatur
-40°C – 85°C
Spolespænding
Kontaktmateriale
Sølv-nikkel (AgNi)
Kontaktform
SPDT (1 Form C)
Godkendelsesagentur
CSA, EAC, UL
Kontaktnormering (Strøm)
12 A
Relætype
Switch-spænding
300VDC - maks.
Spolemodstand
360 Ohms
Belastning - Maks omskiftning
3600VA
Grundlæggende varenummer
Spolestrøms
33.3 mA