LC2D40ABD
DigiKeys varenummer
4008-LC2D40ABD-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC2D40ABD
Beskrivelse
TESYS3PEVLK REVERS CTR40A18,5KWA
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 40 A 24VDC Spole Chassismontering, DIN-skinne
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LC2D40ABD Modeller
Kategori
Switch-spænding
690VAC, 300VDC - maks.
Producenter
Schneider Electric
Funktioner
Hjælpekontakter, diode
Serie
Termineringsudformning
Skrueterminal
Emballage
Boks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
18VDC
Monteringstype
Chassismontering, DIN-skinne
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Spolespænding
24VDC
Driftstid
57.5 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frakoblingstid
24 ms
Kontaktnormering (Strøm)
40 A