LC1G800KUEN
DigiKeys varenummer
4008-LC1G800KUEN-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1G800KUEN
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 800 A 100 – 250VAC/DC Spole Chassismontering
EDA/CAD-modeller
LC1G800KUEN Modeller
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
800 A
Switch-spænding
1000VAC, 460VDC - Maks
Termineringsudformning
Fjederterminal
Driftstemperatur
-25°C – 60°C