LC1G630EHEN
DigiKeys varenummer
4008-LC1G630EHEN-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1G630EHEN
Beskrivelse
CONTACTORTESYSGIGA630 3P STD48-1
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 630 A 48 ~ 130VAC/DC Spole Chassismontering
EDA/CAD-modeller
LC1G630EHEN Modeller
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
630 A
Switch-spænding
1000VAC, 460VDC - Maks
Termineringsudformning
Kabelskoboks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C