LC1G265EHEN
DigiKeys varenummer
4008-LC1G265EHEN-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1G265EHEN
Beskrivelse
CONTACTORTESYSGIGA265 3P STD48-1
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 265 A 48 ~ 130VAC/DC Spole Chassismontering
EDA/CAD-modeller
LC1G265EHEN Modeller
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
265 A
Switch-spænding
1000VAC, 460VDC - Maks
Termineringsudformning
Kabelskoboks
Driftstemperatur
-25°C – 60°C