LC1G225KUEN
DigiKeys varenummer
4008-LC1G225KUEN-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1G225KUEN
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 225 A 100 – 250VAC/DC Spole Chassismontering
EDA/CAD-modeller
LC1G225KUEN Modeller
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
225 A
Switch-spænding
1000VAC, 460VDC - Maks
Termineringsudformning
Kabelskoboks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C