LC1G185EHEA
DigiKeys varenummer
4008-LC1G185EHEA-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1G185EHEA
Beskrivelse
CONTACTORTESYSGIGA185 3P ADV48-1
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 185 A 48 ~ 130VAC/DC Spole Chassismontering
EDA/CAD-modeller
LC1G185EHEA Modeller
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
185 A
Switch-spænding
1000VAC, 460VDC - Maks
Termineringsudformning
Kabelskoboks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C