LC1F1700P7
DigiKeys varenummer
4008-LC1F1700P7-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1F1700P7
Beskrivelse
CONT 1700A 3P 230V-50/60HZ
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 700 A 230VAC Spole Chassismontering
EDA/CAD-modeller
LC1F1700P7 Modeller
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
700 A
Switch-spænding
1000VAC, 460VDC - Maks
Driftstemperatur
-40°C – 60°C
Aktiveringsniveau-spænding
195,5VAC
Monteringstype
Chassismontering
Frigøringsniveau-spænding
69VAC
Spolespænding
230VAC