LC1DT60AU7
DigiKeys varenummer
4008-LC1DT60AU7-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1DT60AU7
Beskrivelse
TESYS 4 POLE EVLK CTR AC1 415V 6
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 4PST-NO (4 Form A) 60 A 240VAC Spole Chassismontering, DIN-skinne
EDA/CAD-modeller
LC1DT60AU7 Modeller
Kategori
Switch-spænding
690VAC, 300VDC - maks.
Funktioner
Hjælpekontakter
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
192VAC
Monteringstype
Chassismontering, DIN-skinne
Frigøringsniveau-spænding
72VAC
Spolespænding
240VAC
Driftstid
26 ms
Kontaktform
4PST-NO (4 Form A)
Frakoblingstid
19 ms
Kontaktnormering (Strøm)
60 A