LC1DT60AK7
DigiKeys varenummer
4008-LC1DT60AK7-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1DT60AK7
Beskrivelse
TESYS 4P EVERLINK CTR 60A AC1 10
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 4PST-NO (4 Form A) 60 A 100VAC Spole Chassismontering, DIN-skinne
EDA/CAD-modeller
LC1DT60AK7 Modeller
Kategori
Switch-spænding
690VAC, 300VDC - maks.
Funktioner
Hjælpekontakter
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
80VAC
Monteringstype
Chassismontering, DIN-skinne
Frigøringsniveau-spænding
30VAC
Spolespænding
100VAC
Driftstid
26 ms
Kontaktform
4PST-NO (4 Form A)
Frakoblingstid
19 ms
Kontaktnormering (Strøm)
60 A