LC1DT32BD
DigiKeys varenummer
4008-LC1DT32BD-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1DT32BD
Beskrivelse
TESYS 4P CONTACTOR 32A AC-1 24VD
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 4PST-NO (4 Form A) 32 A 24VDC Spole Chassismontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LC1DT32BD Modeller
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
32 A
Producenter
Schneider Electric
Switch-spænding
600VAC - maks.
Serie
Funktioner
Hjælpekontakter, diode
Emballage
Boks
Termineringsudformning
Skrueterminal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 60°C
Monteringstype
Chassismontering
Driftstid
72.45 ms
Spolespænding
24VDC