LC1D80AKUE
DigiKeys varenummer
4008-LC1D80AKUE-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1D80AKUE
Beskrivelse
TESYS CONTACTOR-3P-AC3- <= 440V
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 80 A 100 – 250VAC/DC Spole Chassismontering, DIN-skinne
EDA/CAD-modeller
LC1D80AKUE Modeller
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
80 A
Switch-spænding
690VAC - maks.
Driftstemperatur
-40°C – 70°C