LC1D80AEHE
DigiKeys varenummer
4008-LC1D80AEHE-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1D80AEHE
Beskrivelse
TESYS CONTACTOR-3P-AC3- <= 440V
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 80 A 48 ~ 130VAC/DC Spole Chassismontering, DIN-skinne
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
LC1D80AEHE Modeller
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
80 A
Producenter
Schneider Electric
Switch-spænding
690VAC - maks.
Serie
Funktioner
Hjælpekontakter
Emballage
Boks
Termineringsudformning
Skrueterminal
Varestatus
Aktiv
Driftstemperatur
-40°C – 70°C