LC1D50A6BD
DigiKeys varenummer
4008-LC1D50A6BD-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1D50A6BD
Beskrivelse
TESYS 3P EVLK CTR 50A 22KW AC3 2
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 50 A 24VDC Spole Chassismontering, DIN-skinne
EDA/CAD-modeller
LC1D50A6BD Modeller
Kategori
Switch-spænding
690VAC, 300VDC - maks.
Funktioner
Hjælpekontakter, diode
Serie
Termineringsudformning
Kabelskoboks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Aktiveringsniveau-spænding
18VDC
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Spolespænding
24VDC
Driftstid
57.5 ms
Frakoblingstid
24 ms
Kontaktnormering (Strøm)
50 A