LC1D50A6BBE
DigiKeys varenummer
4008-LC1D50A6BBE-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1D50A6BBE
Beskrivelse
TESYS CONT 3P 50A AC3 NO+NC 24V
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 50 A 24VDC Spole Chassismontering, DIN-skinne
EDA/CAD-modeller
LC1D50A6BBE Modeller
Kategori
Switch-spænding
690VAC - maks.
Funktioner
Hjælpekontakter
Serie
Termineringsudformning
Kabelskoboks
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Aktiveringsniveau-spænding
19,2VDC
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Spolespænding
24VDC
Driftstid
65 ms
Frakoblingstid
80 ms
Kontaktnormering (Strøm)
50 A