LC1D50A3FD
DigiKeys varenummer
4008-LC1D50A3FD-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1D50A3FD
Beskrivelse
TESYS 3P EVLK CTR50A22KWAC3 110V
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 50 A 110VDC Spole Chassismontering, DIN-skinne
EDA/CAD-modeller
LC1D50A3FD Modeller
Kategori
Switch-spænding
690VAC, 300VDC - maks.
Funktioner
Hjælpekontakter, diode
Serie
Termineringsudformning
Fjederterminal
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Aktiveringsniveau-spænding
82,5VDC
Frigøringsniveau-spænding
11VDC
Spolespænding
110VDC
Driftstid
57.5 ms
Frakoblingstid
24 ms
Kontaktnormering (Strøm)
50 A