LC1D40AN7 | |
|---|---|
DigiKeys varenummer | 4008-LC1D40AN7-ND |
Producenter | |
Producentens varenummer | LC1D40AN7 |
Beskrivelse | TESYS 3P EVLK CTR 40A 18,5KW AC3 |
Producentens standard leveringstid | 5 uger |
Kundereference | |
Detaljeret beskrivelse | Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 40 A 415VAC Spole Chassismontering, DIN-skinne |
Datablad | Datablad |
EDA/CAD-modeller | LC1D40AN7 Modeller |
Kategori | Switch-spænding 690VAC, 300VDC - maks. |
Producenter Schneider Electric | Funktioner Hjælpekontakter |
Serie | Termineringsudformning Skrueterminal |
Emballage Boks | Driftstemperatur -40°C – 70°C |
Varestatus Aktiv | Aktiveringsniveau-spænding 332VAC |
Monteringstype Chassismontering, DIN-skinne | Frigøringsniveau-spænding 124,5VAC |
Spolespænding 415VAC | Driftstid 26 ms |
Kontaktform 3PST-NO (3 Form A) | Frakoblingstid 19 ms |
Kontaktnormering (Strøm) 40 A |