LC1D32Q7
DigiKeys varenummer
4008-LC1D32Q7-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1D32Q7
Beskrivelse
TESYS CONTACTOR
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 32 A 380VAC Spole Chassismontering, DIN-skinne
EDA/CAD-modeller
LC1D32Q7 Modeller
Kategori
Switch-spænding
690VAC, 300VDC - maks.
Termineringsudformning
Skrueterminal
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
323VAC
Monteringstype
Chassismontering, DIN-skinne
Frigøringsniveau-spænding
114VAC
Spolespænding
380VAC
Driftstid
22 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frakoblingstid
19 ms
Kontaktnormering (Strøm)
32 A