LC1D32F7
DigiKeys varenummer
4008-LC1D32F7-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1D32F7
Beskrivelse
TESYS CTR 32A AC3 15KW 1NO1NC110
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 32 A 110VAC Spole Chassismontering, DIN-skinne
EDA/CAD-modeller
LC1D32F7 Modeller
Kategori
Switch-spænding
690VAC, 300VDC - maks.
Termineringsudformning
Skrueterminal
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
93,5VAC
Monteringstype
Chassismontering, DIN-skinne
Frigøringsniveau-spænding
33VAC
Spolespænding
110VAC
Driftstid
22 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frakoblingstid
19 ms
Kontaktnormering (Strøm)
32 A