LC1D12L7
DigiKeys varenummer
4008-LC1D12L7-ND
Producenter
Producentens varenummer
LC1D12L7
Beskrivelse
TESYS CONT 12A 1F+1O 200V 50 60
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 12 A 200VAC Spole Chassismontering, DIN-skinne
EDA/CAD-modeller
LC1D12L7 Modeller
Kategori
Switch-spænding
690VAC, 300VDC - maks.
Producenter
Schneider Electric
Funktioner
Hjælpekontakter
Driftstemperatur
-40°C – 70°C
Aktiveringsniveau-spænding
160VAC
Monteringstype
Chassismontering, DIN-skinne
Frigøringsniveau-spænding
60VAC
Spolespænding
200VAC
Driftstid
22 ms
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Frakoblingstid
19 ms
Kontaktnormering (Strøm)
12 A