K10D004QCH
DigiKeys varenummer
4008-K10D004QCH-ND
Producenter
Producentens varenummer
K10D004QCH
Beskrivelse
SWITCH SELECT 2POS SPST 6A 120V
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Selektorkontakter 2 positioner SPST 120 V Panelmontering
EDA/CAD-modeller
K10D004QCH Modeller
Kategori
Spændingsklassifikation - AC
120 V
Producenter
Schneider Electric
Spændingsklassifikation - DC
24 V
Serie
Oplysning
Uden lys
Emballage
Boks
Monteringstype
Panelmontering
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Skrueterminal
Type
Standard
IP (Ingress Protection)
IP65 - Støvtæt, Olie- og vandbestandig
Kredsløb
SPST
Driftstemperatur
-20°C – 55°C
Antal positioner
2
Mekanisk levetid
1000000 cyklusser
Switch-funktion
On-Off
Elektrisk levetid
100.000.000 cyklusser
Strømklassificering (AMPS)
6A (AC), 10A (DC)