BSH1404P12F1P
DigiKeys varenummer
4008-BSH1404P12F1P-ND
Producenter
Producentens varenummer
BSH1404P12F1P
Beskrivelse
MOTOR 140 IP40 KEYED ABS BRK STR
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 4000RPM 5kW 480VAC
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
2691 / 19000
Producenter
Schneider Electric
Effekt - Nominel
5kW
Serie
Størrelse/dimension
Kvadradisk - 5,512" x 5,512" (140,00mm x 140,00mm)
Emballage
Boks
Diameter - Aksel
0,945" (24,00mm)
Varestatus
Aktiv
Længde - Aksel og leje
1,969" (50,00mm)
Type
AC-motor
Monteringshuls afstand
5,118" (130,00mm)
Funktion
Servomotor
Termineringsudformning
Stikforbindelse
Spænding - Nominel
480VAC