BMH2053P22F2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH2053P22F2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH2053P22F2A
Beskrivelse
MTR 205MM IP65 NOKEY ENC MULT128
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 3800RPM 6,5kW 480VAC
EDA/CAD-modeller
BMH2053P22F2A Modeller
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
7392 / 52200
Effekt - Nominel
6,5kW
Serie
Størrelse/dimension
Kvadradisk - 8,071" x 8,071" (205,00mm x 205,00mm)
Diameter - Aksel
1,500" (38,10mm)
Længde - Aksel og leje
3,150" (80,00mm)
Monteringshuls afstand
7,087" (180,00mm)
Spænding - Nominel
480VAC