BMH2052P11F2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH2052P11F2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH2052P11F2A
Beskrivelse
MTR 205MM IP54 KEY ENC SINGLE128
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 3800RPM 6,5kW 480VAC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BMH2052P11F2A Modeller
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
5891 / 41600
Producenter
Schneider Electric
Effekt - Nominel
6,5kW
Serie
Størrelse/dimension
Kvadradisk - 8,071" x 8,071" (205,00mm x 205,00mm)
Emballage
Boks
Diameter - Aksel
1,500" (38,10mm)
Varestatus
Aktiv
Længde - Aksel og leje
3,150" (80,00mm)
Type
AC-motor
Monteringshuls afstand
7,087" (180,00mm)
Funktion
Servomotor
Termineringsudformning
Stikforbindelse
Spænding - Nominel
480VAC