BMH1902P21F2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH1902P21F2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH1902P21F2A
Beskrivelse
MTR 190MM IP65 NOKEY ENC SGL128A
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 4000RPM 6,07kW 480VAC
EDA/CAD-modeller
BMH1902P21F2A Modeller
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
4106,7 / 29000
Effekt - Nominel
6,07kW
Serie
Størrelse/dimension
Kvadradisk - 7,480" x 7,480" (190,00mm x 190,00mm)
Diameter - Aksel
1,496" (38,00mm)
Længde - Aksel og leje
3,150" (80,00mm)
Monteringshuls afstand
7,087" (180,00mm)
Funktion
Servomotor
Termineringsudformning
Stikforbindelse
Spænding - Nominel
480VAC