BMH1901P21A2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH1901P21A2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH1901P21A2A
Beskrivelse
MOTOR 190MM IP65 NOKEY ENC SINGL
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 4000RPM 5,18kW 480VAC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BMH1901P21A2A Modeller
Kategori
RPM
4000RPM
Producenter
Schneider Electric
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
2605,6 / 18400
Serie
Effekt - Nominel
5,18kW
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
Kvadradisk - 7,480" x 7,480" (190,00mm x 190,00mm)
Varestatus
Aktiv
Diameter - Aksel
1,500" (38,10mm)
Type
AC-motor
Længde - Aksel og leje
3,150" (80,00mm)
Funktion
Servomotor
Monteringshuls afstand
7,087" (180,00mm)
Spænding - Nominel
480VAC