BMH1403P26F2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH1403P26F2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH1403P26F2A
Beskrivelse
MOTOR 140MM IEC 25NM IP65 4600W
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 4000RPM 4,7kW 480VAC
EDA/CAD-modeller
BMH1403P26F2A Modeller
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
1971 / 13920
Effekt - Nominel
4,7kW
Serie
Størrelse/dimension
Kvadradisk - 5,512" x 5,512" (140,00mm x 140,00mm)
Diameter - Aksel
0,945" (24,00mm)
Længde - Aksel og leje
1,969" (50,00mm)
Monteringshuls afstand
5,118" (130,00mm)
Funktion
Servomotor
Termineringsudformning
Stikforbindelse
Spænding - Nominel
480VAC