BMH1401P01A2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH1401P01A2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH1401P01A2A
Beskrivelse
MOTOR 140MM IP54 NOKEY ENC SINGL
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 4000RPM 2,4kW 480VAC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BMH1401P01A2A Modeller
Kategori
RPM
4000RPM
Producenter
Schneider Electric
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
1090 / 7700
Serie
Effekt - Nominel
2,4kW
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
Kvadradisk - 5,512" x 5,512" (140,00mm x 140,00mm)
Varestatus
Aktiv
Diameter - Aksel
0,945" (24,00mm)
Type
AC-motor
Længde - Aksel og leje
1,969" (50,00mm)
Funktion
Servomotor
Monteringshuls afstand
5,118" (130,00mm)
Spænding - Nominel
480VAC