BMH1003P26A2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH1003P26A2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH1003P26A2A
Beskrivelse
MOTOR 100MM IP65 NOKEY ENC SINGL
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 6000RPM 2,7kW 480VAC
EDA/CAD-modeller
BMH1003P26A2A Modeller
Kategori
RPM
6000RPM
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
878 / 6200
Serie
Effekt - Nominel
2,7kW
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 3,937" x 3,937" (100,00mm x 100,00mm)
Diameter - Aksel
0,750" (19,05mm)
Længde - Aksel og leje
1,570" (39,88mm)
Monteringshuls afstand
3,740" (95,00mm)
Spænding - Nominel
480VAC