BMH1002T16A2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH1002T16A2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH1002T16A2A
Beskrivelse
MOTOR 100MM IP54 KEY ENC SINGLE1
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 6000RPM 240VAC
EDA/CAD-modeller
BMH1002T16A2A Modeller
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
651,4 / 4600
Effekt - Nominel
1.45kW
Serie
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 3,937" x 3,937" (100,00mm x 100,00mm)
Diameter - Aksel
0,750" (19,05mm)
Længde - Aksel og leje
1,570" (39,88mm)
Monteringshuls afstand
3,740" (95,00mm)
Spænding - Nominel
240VAC