BMH1002P12A2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH1002P12A2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH1002P12A2A
Beskrivelse
MOTOR 100MM IP54 KEY ENC MULTI12
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 6000RPM 1,6kW 480VAC
EDA/CAD-modeller
BMH1002P12A2A Modeller
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
552,3 / 3900
Effekt - Nominel
1,6kW
Serie
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 3,937" x 3,937" (100,00mm x 100,00mm)
Diameter - Aksel
0,750" (19,05mm)
Længde - Aksel og leje
1,570" (39,88mm)
Monteringshuls afstand
3,740" (95,00mm)
Funktion
Servomotor
Termineringsudformning
Stikforbindelse
Spænding - Nominel
480VAC