BMH1002P01A1A
DigiKeys varenummer
4008-BMH1002P01A1A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH1002P01A1A
Beskrivelse
MOTOR 100MM IP54 NOKEY ENC SINGL
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 6000RPM 1,6kW 480VAC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BMH1002P01A1A Modeller
Kategori
RPM
6000RPM
Producenter
Schneider Electric
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
552,3 / 3900
Serie
Effekt - Nominel
1,6kW
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
Kvadratisk - 3,937" x 3,937" (100,00mm x 100,00mm)
Varestatus
Aktiv
Diameter - Aksel
0,750" (19,05mm)
Type
AC-motor
Længde - Aksel og leje
1,570" (39,88mm)
Funktion
Servomotor
Monteringshuls afstand
3,740" (95,00mm)
Spænding - Nominel
480VAC