BMH0701T06A2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH0701T06A2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH0701T06A2A
Beskrivelse
MOTOR 70MM IP54 NOKEY ENC SINGLE
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 8000RPM 450W 240VAC
EDA/CAD-modeller
BMH0701T06A2A Modeller
Kategori
RPM
8000RPM
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
191,2 / 1350
Serie
Effekt - Nominel
450W
Størrelse/dimension
Square - 2.760" x 2.760" (70.10mm x 70.10mm)
Diameter - Aksel
0,430" (10,92mm)
Længde - Aksel og leje
0,910" (23,11mm)
Monteringshuls afstand
2,360" (59,94mm)
Spænding - Nominel
240VAC