BMH0701P27A2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH0701P27A2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH0701P27A2A
Beskrivelse
MOTOR 70MM IP65 NOKEY ENC MULTI1
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 8000RPM 700W 480VAC
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
BMH0701P27A2A Modeller
Kategori
RPM
8000RPM
Producenter
Schneider Electric
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
184 / 1,300
Serie
Effekt - Nominel
700W
Emballage
Boks
Størrelse/dimension
Square - 2.760" x 2.760" (70.10mm x 70.10mm)
Varestatus
Aktiv
Diameter - Aksel
0,430" (10,92mm)
Type
AC-motor
Længde - Aksel og leje
0,910" (23,11mm)
Funktion
Servomotor
Monteringshuls afstand
2,360" (59,94mm)
Spænding - Nominel
480VAC