BMH0701P07F2A
DigiKeys varenummer
4008-BMH0701P07F2A-ND
Producenter
Producentens varenummer
BMH0701P07F2A
Beskrivelse
MTR 70MM IP54 NOKEY ENC MULTI16
Detaljeret beskrivelse
AC-motor Servomotor 8000RPM 700W 480VAC
EDA/CAD-modeller
BMH0701P07F2A Modeller
Kategori
Moment - Nominel (oz-in/mNm)
184 / 1,300
Effekt - Nominel
700W
Serie
Størrelse/dimension
Square - 2.760" x 2.760" (70.10mm x 70.10mm)
Diameter - Aksel
0,430" (10,92mm)
Længde - Aksel og leje
0,910" (23,11mm)
Monteringshuls afstand
2,360" (59,94mm)
Funktion
Servomotor
Termineringsudformning
Stikforbindelse
Spænding - Nominel
480VAC