92S7D22D-24
92S7D22D-24
92S7D22D-24
DigiKeys varenummer
4008-92S7D22D-24-ND
Producenter
Producentens varenummer
92S7D22D-24
Beskrivelse
POWER RELAY
Producentens standard leveringstid
5 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPST-NO (2 Form A) 24VDC Spole Chassismontering
Kategori
Spolestrøms
68.6 mA
Mfr
Spoletype
Ikke-låsende
Serie
Termineringsudformning
Quick-konnekt - 0,250" (6,3mm)
Emballage
Bulk
Spoleisolering
Klasse F
Varestatus
Aktiv
Aktiveringsniveau-spænding
19,2VDC
Monteringstype
Frigøringsniveau-spænding
2,4VDC
Spolespænding
Driftstemperatur
-40°C – 55°C
Kontaktform
DPST-NO (2 Form A)
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Kontaktnormering (Strøm)
30 A
Godkendelsesagentur
CE, CSA, cURus
Switch-spænding
300VAC, 300VDC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
840W
Spolemodstand
350 Ohms