8903LXG1200V02CR6
DigiKeys varenummer
4008-8903LXG1200V02CR6-ND
Producenter
Producentens varenummer
8903LXG1200V02CR6
Beskrivelse
LIGHTING CONTACTOR 600VAC 30A LX
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 12PST-NO (12 Form A) 30 A 120VAC Spole Chassismontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
8903LXG1200V02CR6 Modeller
Kategori
Spolespænding
120VAC
Kontaktform
12PST-NO (12 Form A)
Serie
Kontaktnormering (Strøm)
30 A
Switch-spænding
600VAC - maks.