8903LG30V02C
DigiKeys varenummer
4008-8903LG30V02C-ND
Producenter
Producentens varenummer
8903LG30V02C
Beskrivelse
LIGHTING CONTACTOR 600VAC 30A L
Detaljeret beskrivelse
Kontaktor 3PST-NO (3 Form A) 30 A 120VAC Spole Chassismontering
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
8903LG30V02C Modeller
Kategori
Spolespænding
120VAC
Kontaktform
3PST-NO (3 Form A)
Serie
Kontaktnormering (Strøm)
30 A
Switch-spænding
600VAC - maks.