8501CO22V20
DigiKeys varenummer
4008-8501CO22V20-ND
Producenter
Producentens varenummer
8501CO22V20
Beskrivelse
POWER RELAY, TYPE C, 10A RESISTI
Producentens standard leveringstid
3 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPDT (2 Form C) 120VAC Spole Chassismontering
Kategori
Kontaktnormering (Strøm)
20 A
Mfr
Switch-spænding
325VDC - Max
Serie
Belastning - Maks omskiftning
6440VA
Emballage
Boks
Spoletype
Ikke-låsende
Varestatus
Aktiv
Termineringsudformning
Skrueterminal
Monteringstype
Driftstemperatur
-30°C – 50°C