725BXXSC3ML-24A
DigiKeys varenummer
4008-725BXXSC3ML-24A-ND
Producenter
Producentens varenummer
725BXXSC3ML-24A
Beskrivelse
POWER RELAY, SE RELAYS, 25A, 2NO
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Universal Relæ DPST-NO (2 Form A) 24VAC Spole DIN-skinne
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
725BXXSC3ML-24A Modeller
Kategori
Spoletype
Ikke-låsende
Mfr
Funktioner
Indikator med lys, Testknap
Serie
Termineringsudformning
Skrueterminal
Emballage
Bulk
Aktiveringsniveau-spænding
20,4VAC
Varestatus
Aktiv
Driftstid
30 ms
Monteringstype
Frakoblingstid
30 ms
Spolespænding
Driftstemperatur
-20°C – 55°C
Kontaktform
DPST-NO (2 Form A)
Kontaktmateriale
Sølvlegering
Kontaktnormering (Strøm)
25 A
Godkendelsesagentur
CE, CSA, UL
Switch-spænding
277VAC - maks.
Relætype
Belastning - Maks omskiftning
6925VA
Spolemodstand
275 Ohms
Spolestrøms
87.3 mA