ZSS-120-01-S-D-450
DigiKeys varenummer
612-ZSS-120-01-S-D-450-ND
Producenter
Producentens varenummer
ZSS-120-01-S-D-450
Beskrivelse
CONN HDR .100" 40POS
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ZSS-120-01-S-D-450 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,250" (6,35mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,180" (4,57mm)
Samlet kontaktlængde
0,630" (16,00mm)
Isoleringshøjde
0,450" (11,43mm)
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Strømklassificering (AMPS)
3A