ZSS-120-01-L-D-450
DigiKeys varenummer
612-ZSS-120-01-L-D-450-ND
Producenter
Producentens varenummer
ZSS-120-01-L-D-450
Beskrivelse
CONN HDR .100" 40POS
Producentens standard leveringstid
4 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
Tilslutnings-header Hulmontering 40 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
ZSS-120-01-L-D-450 Modeller
Kategori
Fastgørelsestype
Modtakt (push-pull)
Mfr
Kontaktlængde - Kobling
0,250" (6,35mm)
Serie
Kontaktlængde - Stift
0,180" (4,57mm)
Emballage
Bulk
Samlet kontaktlængde
0,630" (16,00mm)
Varestatus
Aktiv
Isoleringshøjde
0,450" (11,43mm)
Stikforbindelse type
Kontaktudformning
Kvadratisk
Kontakttype
Hanben
Kontaktfinish - Kobling
Guld
Afstand - Kobling
Kontaktfinish - Stift
Tin
Antal positioner
Kontaktmateriale
Fosfor-bronze
Antal rækker
2
Isoleringsmateriale
Polyester, Glasfyldt
Rækkeafstand - kobling
Funktioner
Kileforbindelsesgang
Antal positioner belastet
Alle
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Type
Klassifikation for materiales brandfarlighed
UL94V-0
Kappe
Afskærmet - 4 vægge
Isoleringsfarve
Sort
Monteringstype
Strømklassificering (AMPS)
3A